Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       

konkurs 2016

 Listen on:  android 2017 Android  iphone  iOS  
Wednesday, 24 May 2023 21:11

Legjenda e muzikës, Tina Turner, ndërron jetë në moshën 83-vjeçare

AMIRAA wwebfdghjkl

Tina Turner, këngëtarja ikonike e njohur si "Mbretëresha e Rock 'n' Roll", ka ndërruar jetë.

Këngëtarja, e lindur si Anna Mae Bullock në Tenesi, u bë e famshme si pjesë e duos "Ike and Tina Turner" në vitet '60 dhe '70.

Pas një kariere të suksesshme si artiste solo, ajo u njoh për hitet si "What's Love Got to Do with It" dhe "Proud Mary".

Turner fitoi 8 çmime Grammy dhe frymëzoi miliona fansa në të gjithë botën.
Ajo gjithashtu ndau përvojat e saj si viktimë e dhunës në familje. Trashëgimia e Tina Turner do të mbetet e gjallë nëpërmjet muzikës së saj.

 

Submit to FacebookSubmit to Twitter