Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       

konkurs 2016

 Listen on:  android 2017 Android  iphone  iOS  
Monday, 28 November 2022 22:31

Alpinistët valëvitin flamurin në 2561 metra lartësi

 hyf

Alpinistët nga Kosova, Astrit Krasniqi dhe Fadil Sahiti i kanë bërë vendit tonë një dhuratë me rastin e 110-vjetorit të Pavarësisë, teksa kanë valëvitur flamurin kuqezi në 2561 metra lartësi.

“Ishte vërtetë sfidë dhe mjegullë dhe erë. Mirëpo, kënaqësia ishte e madhe nga ajo që bëmë. Faktikisht ne flamurin e Shqipërisë dhe Kosovës ne e valëvisim kudo ku shkojmë, por nga kjo ishte një ditë e veçantë si për Shqipërinë dhe Kosovën si dita e Flamurit dhe Pavarësisë-thanë ata.

 

Submit to FacebookSubmit to Twitter