Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       

konkurs 2016

 Listen on:  android 2017 Android  iphone  iOS  
Friday, 25 November 2022 16:16

Vlerat ushqyese të domates janë

fkak

Një domate e vetme mund të ofrojë rreth 40% të rekomandimit të përditshëm minimal të vitaminës C.

Për më tepër, domatet janë ta pasura  me vitaminë A, e cila përmirëson imunitetin, shikimin dhe shëndetin e lëkurës; vitaminë K, e cila është e mirë për kockat; dhe kalium, një lëndë ushqyese kryesore për funksionin e zemrës, kontraktimet e muskujve, dhe mban të blancuar presionin e gjakut.

 

Submit to FacebookSubmit to Twitter