Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       

konkurs 2016

 Listen on:  android 2017 Android  iphone  iOS  
Wednesday, 21 September 2022 19:22

Si të forconi imunitetin?

12A

Kemi temperatura jashtëzakonisht të larta gjatë ditës dhe mëngjeset dhe netët janë të ftohta. Dallimet e temperaturës dhe ndryshimi i papritur i motit që pritet, janë ideale për zhvillimin e viruseve dhe baktereve.

Imuniteti mund të bjerë nëse nuk hani mjaftueshëm ushqime me vlera ushqyese, nuk flini mjaftueshëm ose jeni nën shumë stres.

Si të forconi imunitetin?

Për të përmirësuar imunitetin dhe për të forcuar rezistencën e trupit, duhet të hani sa më shumë ushqim të shëndetshëm.
Kjo do të thotë të hani fruta dhe perime të freskëta që janë të pasura me vitamina, minerale dhe fibra, dhe të reduktoni ose eliminoni ushqimet me sheqer, konservues dhe aditivë të tjerë artificialë.

Këto tre ushqime do t’ju ndihmojnë të forconi më tej imunitetin tuaj dhe të prisni gati sezonin e ftohtë.
Mjalti
Shafrani i Indisë
Aloe vera

 

 

Submit to FacebookSubmit to Twitter