Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       

konkurs 2016

 Listen on:  android 2017 Android  iphone  iOS  
Tuesday, 31 August 2021 18:26

Energjia depozitohet si yndyrë nëse hani në mbrëmje

lala1111

Nuk është ide e mirë për të ngrënë vonë dhe pak para gjumit sepse trupi merr energji që nuk do ta harxhojë sepse shkoni të flini.

Kjo është arsyeja pse kjo energji depozitohet si yndyrë, ekziston një ushqim që është veçanërisht i keq për t’u ngrënë natën vonë – drithërat.

Nutricionistja Julia Zumpano thotë se drithërat janë ushqimi më i keq që mund të arrish natën vonë edhe pse ato duken si opsioni më pak i keq.

Ajo tregon se duhet të pajtohemi me të vërtetën, dhe kjo është se drithërat shpesh ëmbëlsohen dhe të gjithë e dimë që sheqeri nuk është i mirë as për linjën dhe as për shëndetin.

Përveç kësaj, qumështi, me të cilin ne hamë drithërat, shton kalori, karbohidrate dhe yndyrë në të gjithë vaktin.

Nëse tashmë ka net kur nuk mund ta kontrolloni veten dhe dëshironi vërtet atë tas me drithëra, është më mirë të keni ato të shëndetshmet. Në vend të qumështit të lopës, ju duhet të zgjidhni qumësht bimësh dhe të pa ëmbëlsuar.

 

Submit to FacebookSubmit to Twitter