Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       

konkurs 2016

 Listen on:  android 2017 Android  iphone  iOS  
Friday, 16 July 2021 14:45

Shtimi i këtyre farërave në ujë mund t’ju ndihmojë të humbni peshë dhe të përmirësoni tretjen

farer

Farat chia janë një shtesë e shëndetshme për çdo dietë. Këto fara të vogla sjellin një grusht të fuqishëm ushqyes, por një trend i ri sugjeron që shtimi i tyre në ujë dhe pirja e tij mund t’ju ndihmojë të humbni peshë.

 

Trendi i ujit me fara chia ka qenë rreth e përqark Tik Tok falë përdoruesit @happyandhealtholivia. Për ta bërë atë, gjithçka që duhet të bëni është të vendosni një lugë gjelle fara chia në një gotë me ujë dhe ta pini atë 30 minuta para një vakti.

 

Sipas videos, “Farat Chia zgjerohen në stomakun tuaj dhe formojnë një xhel të trashë, duke zvogëluar oreksin tuaj dhe duke rritur ndjenjat e ngopjes të cilat mund t’ju ndihmojnë të qëndroni në një deficit kalorish”