Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       

konkurs 2016

 Listen on:  android 2017 Android  iphone  iOS  
Thursday, 03 June 2021 14:24

Jodie Foster do të nderohet për arritje jetësore ne Festivalin e 74-të të Filmit në Kanë

foster

Më shumë se 40 vjet pasi bëri debutimin e saj në Festivalin e Filmit në Kanë, Jodie Foster do te merr një çmim për arritje jetësore nga festivali.

Cannes njoftoi të Mërkurën se aktores do t’i ipet një Palme të Artë nderi dhe ajo është e ftuara speciale ne Ceremoninë e Hapjes, qe është planifikuar të mbahet ne 6 korrik.

 

Foster ishte vetëm 13 vjeç kur bëri debutimin e saj në Palais Croisette në 1976 për filmin e saj të vlerësuar nga kritika Taxi Driver, i cili fitoi Palmën e Artë, nderin më të lartë për një film në festival.