Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       

konkurs 2016

 Listen on:  android 2017 Android  iphone  iOS  
Wednesday, 12 May 2021 12:13

Billie Eilish fiton çmimin “Artistja më e mirë ndërkombëtare”, ndërsa The Weeknd “Artisti më i mirë ndërkombëtar” në Brits 2021

bell

Gjatë mbrëmjes së sotme (e martë) janë duke u ndarë çmime për të nomunuarit në “Brits Awards 2021”.

 

Padyshim që një pjesë e madhe e këngëtarëve morën vëmendje në tapetin e kuq me paraqitjet e tyre.

 

Ndërkohë, artistët që morën çmim kësaj radhe ishin Billie Eilish dhe The Weeknd.

 

Billie ishte e nominuar në kategorinë e “Artistja më e mirë ndërkombëtare”, të cilën edhe e fitoi, kurse The Weeknd në “Artisti më e mirë ndërkombëtare”.

 

Shfaqja ndër të tjera ka pasur një audiencë prej katër mijë pjesëmarrës, afërsisht një e pesta e kapacitetit të vendit.

 

Po ashtu vlen të përmendet se të pranishmëve nuk i është kërkuar maska mbrojtëse, përpos testi negative për COVID-19.