Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       

konkurs 2016

 Listen on:  android 2017 Android  iphone  iOS  
Tuesday, 04 May 2021 15:39

Si do ta ndaje pasurine pas shkurorezimit, çifti me i pasur ne bote

bilg

Bill Gates ka angazhuar një një avokat 97 vjeçar, i cili shërben si njeriu i djathtë i mikut të tij miliarderit Warren Buffet për të mbikëqyrur divorcin e tij nga gruaja Melinda, pasi çifti konsiderohet si një nga më të pasurit që është ndarë ndonjëherë.

Charles Munger, qe dhe vet është një miliarder është renditur si një nga tre avokatët që përfaqësojnë Bill në letrat e divorcit të paraqitura nga Melinda në shtetin Uashington të hënën.

 

Gates, me një pasuri prej 130 miliardë dollarësh, aktualisht renditet si personi i katërt më i pasur në botë, por me siguri do ta humbasë atë vend kur ai dhe Melinda zyrtarisht të ndahen, dhe mund të bjerë në vendin e 17-të nëse bien dakord për ndarjen 50/50.