Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on:  android 2017 Android  iphone  iOS  
Wednesday, 16 December 2020 13:39

Dua Lipa shkëlqen në koncertin e fundvitit, “Jingle Ball”

dualipaa

Me pandeminë e koronavirusit ende në aktivitet të plotë, koncerti “iHeart Radio Jingle Ball” i këtij viti u detyrua të organizohet virtualisht, me fansat që akordohen në këtë ngjarje nga e gjithë bota.

 

Por, mungesa e një publiku të drejtpërdrejtë, nuk i ndaloi emrat më të mëdhenj të industrisë, si Doja Cat, Dua Lipa dhe Harry Styles, të shkëlqenin me zërin e tyre në koncertin vjetor me temë festat.

 

Shfaqja një orë e gjysmë, e drejtuar nga Ryan Seacrest, u transmetua në tërësinë e aj në CW, të hënën në mbrëmje. Doja Cat u dhuroi shikuesve nëpër shtëpi një frymë të festës teksa interpretoi këngën e Krishtlindjes.

 

“Ajo është e pamohueshme, e paparashikueshme. Është Doja Cat”, tha Seacrest, përpara se këngëtarja të paraqitej në skenë.

 

Dua Lipa mori zemrat e publikut duke interpretuar të hënën në mbrëmje këngën e saj të re “Levitating”, e cila është pjesë e albumit të saj më të fundit, “Future Nostalgia”.

 

Para se të shqiptonte tekstin e këngës, shoku dhe muzikanti i mirë i 25-vjeçares, Sam Smith mori një moment për ta prezantuar atë me shikuesit në shtëpi.

 

“Është nderi im i madh të prezantoj me ju interpretuesen tuaj të ardhshme sonte. E bukura, e pabesueshmja, e zgjuara, inteligjente, një shoqe e mirë, Dua Lipa”, tha Smith.Për performancën e frymëzuar nga diskoteka, Dua vuri në dukje barkun e saj të sheshtë në një këmishë rozë dhe argjendi dhe një skaj të shtypur gjeometrik.

 

Princesha e muzikës pop vuri në pah linjat atraktive trupore, ndërsa hodhi mbrapa flokët e saj me kaçurrela.

 

Ajo interpretoi “Levitating” me një pasqyrë gjigande në sfond dhe shokët e saj të vallëzimit përreth saj.

 

Më vonë gjatë transmetimit, Dua u shfaq përsëri për të interpretuar këngën e famshme të John Lennon’s, “Happy Christmas” me ndihmën e disa prej adhuruesve të saj më të mëdhenj.

 

Koncerti u mbajt konform rregullave të COVID-19, ndërsa Dua interpretoi në studio.

 

Dua kujtoi herën e fundit kur gatoi darkë për Krishtlindje “Ishte një vit para të kaluarit dhe më pëlqen të bëj patate të pjekura, djathë lulelakër, lakër Brukseli, salcë boronicë, shumë lëng mishi në të gjithë, por ndihem sikur ky vit mund të jetë një Krishtlindje e gjelbër”.