Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on:  android 2017 Android  iphone  iOS  
Friday, 11 December 2020 15:09

Taylor për albumin e ri: Lindi në karantinë si ide

taylors

Taylor Swift po bëhet më mirë në mbajtjen e sekreteve. Pasi zbuloi së fundmi se i dashuri i saj Joe Alwyn ishte bashkë-shkruesi i “William Bowery” në albumin e saj të fundit, “Folklore”, ajo tani po flet për fshehtësinë rreth të gjithë projektit, shkruan CNN.

 

“Të vetmit njerëz që dinin ishin njerëzit me të cilët po e bëja, i dashurin tim, familja ime dhe një ekip i vogël menaxherial,” tha Swift për EW.

 

Ajo tha se nuk priste të bënte një album të ri, por doli natyrshëm nga e gjithë koha që ajo kaloi duke parë filma në fillim të karantinimit.

 

“Ne do të shikonim nga një film tjetër çdo natë. Kam turp të them se nuk kisha parë më parë “Pan’s Labyrint”, tha ajo.

 

“Një natë do ta shikoja atë, pastaj do të shikoja” L.A. Confidential “, pastaj do të shikonim” Rear Window “, pastaj do të shikonim “Jane Eyre”.

 

Taylor tha se ndihej sikur historitë e njerëzve i hapën imagjinatën asaj dhe e bën atë të krijojë albumin.

 

Ajo shtoi, “Ishte me të vërtetë, liria ajo që e bëri të ishte në gjendje të frymëzohej nga botët e krijuara nga filmat që shikoni ose librat që keni lexuar ose vendet që keni ëndërruar ose njerëzit për të cilët keni menduar, jo thjesht duke qenë frymëzuar nga përvoja juaj”.

 

Swift dhe Alwyn, një aktor britanik, e kanë mbajtur larg vëmendjes së publikut lidhjen e tyre katër vjeçare.