Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on:  android 2017 Android  iphone  iOS  
Thursday, 03 December 2020 12:50

Arsim Bunjaku sqaron e kujt është kënga “Ushtria e Kosovës”

 arsim
 
Arsim Bunjaku, kantautori, autori i shumë këngëve hite dhe tekstshkruesi i njohur, në “Radio Vala Rinore” ka folur për krijimtarinë e gjërë, frymëzimin dhe detaje të tjera profesionale dhe jo vetëm.
 
Ai, ka treguar edhe se coveri i ri i Sinan Vllasaliut, me titull “Ushtria e Kosovës”, është këngë e tij e krijuar për këngëtaren Nazmije Dushullovci para më shumë se dhjetë vitesh.
 
Ndryshe, Bunjaku i ka dhënë të drejtën e autorit Sinan Vllasaliut për ta rikrijuar këngën me titull “Ushtria e Kosovës”.