Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       

konkurs 2016

 Listen on:  android 2017 Android  iphone  iOS  
Monday, 09 November 2020 12:28

Kjo është lista e fituesve të MTV EMA 2020

mtv

Këtë vit për shkak të pandemisë mbrëmja e ndarjeve së çmimeve MTV Europe Music Awards u mbajt në mënyrë virtuale.

 

Tashmë dihet se BTS ishin fituesit e mëdhenj në MTV EMA 2020 sonte (8 nëntor) me ‘ARMY’ ata u shfaqën për të fituar katër çmime të grupit.

 

Mbretërit e K-pop morën në shtëpi ‘Këngën më të Mirë’, ‘Grupin më të Mirë’, ‘Live Virtualin Më të Mirë’ dhe ‘Grupi me më së shumti fansa’, ndërsa Lady Gaga pati nderin për të fituar ‘Artistin më të Mirë dhe Aktin më të Mirë të Sh.B.A’.

 

Video më e mirë

DJ Khaled – POPSTAR në bashkëpunim me Drake dhe Justin Bieber