Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on:  android 2017 Android  iphone  iOS  
Thursday, 03 October 2019 10:56

Beyoncé testoi për gjenin e kancerit të gjirit pas diagnostikimit të babait

 
Beyoncé dhe motra e saj Solange e kanë testuar vetën për mutacione në gjenin BRCA2 pasi zbuluan se babai i tyre kishte kancer të gjirit. Mediat amerikane raportojnë se  gjeni i njohur si BRCA është shkaku më i njohur i këtij kanceri.
 
Mathew Knowles njoftoi  ishte diagnostikuar me kancer të gjirit.
 
 
"Thirrjet e para telefonike që bëra ishin për të afërmit e mi, sepse ky është një predispozicion gjenetik - do të thotë që fëmijët e mi gjithashtu kanë një shans më të lartë për tu prekur nga ky kancer. Edhe nipërit e mi kanë një rrezik më të madh, dhe ata menjëherë dhe u testuan vetë ", thotë Knowles.
 
 
Matheë është baba i katër fëmijëve, mes të cilëve Beyoncé dhe Solange me ish gruan e tij, Tina.
 
 
Ai, ka deklaruar se pas operacionit po ndihet mirë.