Print this page
Thursday, 18 July 2019 11:45

Rod Stewart në mbështetje të A $ AP Rocky

rod stew

Rod Stewart ka shprehur mbështetjen e tij për A $ AP Rocky që është duke u mbajtur në një burg në Suedi në lidhje me një përleshje.

"Unë jam i tronditur nga lajmi se shoku im A $ AP Rocky është duke u keqtrajtuar nga policia suedeze", ka thënë Stewart në Twitter.

 

Këngëtari legjendar shpreson se më në fund do të vihet drejtësia në vend dhe se do të ndalohet keqtrajtimi i mikut të tij.

 

Steëart dhe A $ AP Rocky u njohën me njëri-tjetrin sepse reperi përdori një pjesë të këngës së Rod Steëart për këngën e tij Everyday.

 

Raperi u arrestua më parë këtë muaj me dyshimin për keqtrajtimin e dy burrave.