Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    [email protected]       
 Listen on:  android 2017 Android  iphone  iOS  
Friday, 12 July 2019 12:31

R. Kelly u arrestua për prostitucion

rekell

Këngëtari R. Kelly u arrestua në Çikago të enjten mbrëma me dyshimin për vepra të shumta seksuale. NBC dhe TMZ raportojnë për këtë në bazë të burimeve të afrëta dhe të sigurta.

Ndërkohë, policia nuk dëshiron t'u përgjigjet mediave të ndryshme.

 

Ndër të tjera, R. Kelly dyshohet për pjesëmarrje në prostitucion. Ngarkesa e plotë nuk dihet ende.

 

Ka disa raste kundër këngëtarit për shkak të abuzimit seksual të të miturave.

 

Aktualisht ai është i liruar me kusht.