Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       
 Listen on:  android 2017 Android  iphone  iOS  
Wednesday, 13 March 2019 10:12

Rritet shitja e muzikës së Michael Jackson

michaelj13

Që nga transmetimi i dokumentarit Leaving Neverland, muzika e Michael Jackson është luajtur në shumë më pak radio amerikane. Megjithatë, shitja e albumeve dhe këngëve të Mbretit të Popit është rritur ndjeëshëm.

Javën e kaluar, 6,000 albume të Jaksonit u shiten në platforma digjitalin dhe gjithashtu u shkarkuan mbi 13,000 këngë.

 

Në shërbimet streaming si Spotify dhe Apple Music, muzika e këngëtarit u dëgjua shumë më tepër.

 

Videot e Mbretit të Popit janë parë 1.2 milionë herë më shumë, duke e çuar kundërsulmin me 22.1 milion.

 

Të kujtojmë që në dokumentarin e HBO-së, dy burra akuzojnë Jackson se i ka abuzuar seksualisht si fëmijë.