Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    [email protected]       
 Listen on:  android 2017 Android  iphone  iOS  

Game of Thrones vijnë me sezonin e fundit, video mjaftë ‘drithëruese’

Friday, 07 December 2018 15:42

the1


Seriali i cili është i ndërtuar dhe krijuar në dramën e fantazisë nga David Benioff dhe D.B. Weiss.

Brenda këtij seriali luftohet për frone apo pavarësi nga fronet, aty zhvillohet një dinasti ku zhvillohen komplote, konflikte mes familjeve dhe popujve. Xhirimet e tij janë bërë në disa vende si në Belfas, në Irlandën e Veriut, Kanda, Kroaci, Islandë , Maltë, Marok, Skoci dhe në shtete e Bashkuara të Amerikës. Ky serial u krijuar në HBO me 17 prill të vitit 2011, ndërsa sezoni i tetë do të përfundoje me premierën në prill të vitit 2019.

 

Seriali ka thyer rekorde për shikueshmërinë, është nominuar nëpër shumë kategori të festivaleve të ndryshme sigurisht dhe ka fituar shumë çmime të rëndësishme. Ajo që është kritikuar shumë ky serial për lakuriqësin, dhunën.
Sezoni i prillit do jetë mjaft interesante po dhe aq drithërues duke patur parasysh pamjet e videos së publikuar.