Now Playing                 Marketing                Support Centre
The Music You Love    +383(38) 240 888    valarinore@yahoo.com       

konkurs 2016

 Listen on:  android 2017 Android  iphone  iOS  
Friday, 13 July 2018 13:16

Jennifer Lopez

jennifer lopez premiosbillboard2017

Jennifer Lopez ka lindur me  24 Korrik 1969, në Bronx, New York City.


Jennifer Lynn Lopez lindi më 24 Korrik 1969 New York. Është një aktore, këngëtare, producente, kërcimtare dhe stiliste mode amerikane.


Ajo është një nga njerëzit më të pasur në Hollywood që vjen nga Amerika Latine sipas Forbes, dhe sipas revistës People "100 njerëzit me influencë".


Është fëmija e prinderve Porto-Rikan, Guadalupe Rodriguez, një edukatore fëmijësh, dhe David Lopez, nje specialist kompjuterësh.


Martesa e saj e pare është me Ojani Noa ne 22 shkurt 1997, ajo e njohu atë kur ai punonte si kamerier në një restorant. Por ata u ndanë ne janar te 1998.


Me vone ajo pati një lidhje prej 2 vjet e gjysmë me hip-hop artistin nga mongolia Sean Combs.
Martesa e dyte për Jennifer ishte me kercimtarin e saj Cris Judd, i cili merr pjese ne videoklipin "Love don't cost a thing". Martohen ne 29 shator 2001, dhe ndahen ne janar te 2003.


Me pas njihet me aktorin Ben Affleck, me te cilin kishte një marrëdhënie serioze. Ai ne nëntor 2002 i dhuron një unaze e cila kushtonte 1,2 milion $. Dhe kështu planifikojnë te bëjnë dasmën e tyre ne 14 shator 2003, ne Santa Barbara, Kalifornia. Por ajo dështoi.Ata luajtën bashke ne dy filma: "Gigli" 2003 dhe "Jersey Girl" 2004.

 

Pas ndarjes, njihet me Marc Anthony, qe e njihte dhe me përpara, dhe martohet me 5 qershor 2004. Dhe me 22 shkurt 2008 lindin binjaket e tyre. Jennifer Lopez u nda nga Marc Anthony me 15 korrik 2011.

Submit to FacebookSubmit to Twitter