Thursday, 29 June 2017

Music News (91)

 

 

Ed Sheeran mbron vetën pas akuzave!

Monday, 26 June 2017 17:27

ed sheeran glastonbury

Këngëtari britanik, Ed Sheeran ishte njëri nga përformuesit në festivalin Glastonbury.

arash feat mohombi se fue

Kënga që po kryeson top listat botërore.

Katy Perry shënon suksesin e radhës

Saturday, 24 June 2017 11:49

landscape 1494848664 katy perry witness

Pas një jave intensive promovuese, 96 orëve transmetim live dhe përpjekjes për t’i sqaruar problemet me yllin Taylor Swift, këngëtarja Katy Perry arriti ta shënojë suksesin e radhës në karrierën e saj, që është debutimi më albumin e saj të ri "Witness" në pozitën e parë të top listës së 200 albumeve më të mira në Amerikë.

Era Istrefi me këngë të re (Foto)

Saturday, 24 June 2017 10:18

eraistrefi 690x404

Era Istrefi është bërë e njohur në nivel ndërkombëtar jo vetëm në muzikë, por edhe në fusha të tjera në të cilat është shumë e angazhuar.

blunt


Aktualisht janë ndër artistët më produktiv. Dyshen Blunt e Real nuk po e zë muaji pa lansuar të paktën një projekt të ri.

Endri sjell “Si dje” (Video)

Thursday, 22 June 2017 09:21

B6I3aVzIIAIqp2x

Këngëtari i ri shqiptar Endri ka publikuar projektin e tij të ri.

“A Je” kënga e re nga Onati (Video)

Thursday, 22 June 2017 09:18

auto onat1498067663

Anëtari i labelit Babastars, Onat ka publikuar këngën e tij më të re.

aacaacacacaccaacac

Genc Prelvukaj së shpejti do të lansojë edhe një projekt të ri.

tresh 1 1200x630

Është publikuar remiksi i këngës së fundit të Besa Kokëdhimës në bashkëpunim me Elinelin, “Mos m’le me ra”.

Butrint Imeri sjell “Bella” (Video)

Tuesday, 20 June 2017 09:47

bu

Këngëtari i njohur Butrint Imeri ka publikuar projektin më të ri me titull “Bella”.