Friday, 24 March 2017

Music News (210)

 

 

2660143


Alban Skënderaj dhe Dalool kanë publikuar këngën e tyre më të re “1000 Premtime”.

auto alban1489607012

“1000 premtime” mban titullin kënga e re e Dj Dalool dhe kantautorit Alban Skënderaj. Ky është bashkëpunimi i dytë i tyre pas atij në këngën “Peng”.

Dafina kalon 1 milionëshin (Video)

Wednesday, 22 March 2017 10:32

C6bdmVbUYAEO3eb.jpg large

Dafina Zeqiri së fundmi ka publikuar këngën anglisht “Four season”, me të cilën ka prekur suksesin sërish. Kënga e saj ka marrë 1.4 milionë klikime ne Youtube, deri sa edhe komentet pozitive nuk kanë munguar.

Dua me turne në Evropë (Foto)

Tuesday, 21 March 2017 11:39

auto dua lipa fuse interview 41490038173

Pas turneut nëpër Shtetet e Bashkuara të Amerikës, këngëtarja Dua Lipa ka paralajmëruar që në fillim të muajit prill do të fillojë një turne nëpër Evropë.

CapitalT 780x439 650x358


Këngëtari kosovar Trim Ademi i njohur me emrin artistik Capital T, ka treguar suksesin e radhës për këngën e fundit.

Bebe Rexha I Got You vid 2017 billboard 1548

Projekti “I Got You”, i Bebe Rexhës është mirëpritur mirë në publik.

alban1 1
Këngëtari i njohur shqiptar Alban Skënderaj ka paralajmëruar projektin e tij më të ri.

Cozman së shpejti me këngë të re!

Wednesday, 15 March 2017 10:15

cozman e1460043039754 780x439


Pas projektit “Shoqnia”, të cilën e solli në bashkëpunim më shokun e tij të labelit “BS”, reperi Cozman është në prag të finalizimit të këngës së tij të re.

auto Linda1489433292

Këngëtarja e njohur Linda Halimi ka publikuar videoklipin e këngës që do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision.

14484266041 23d906773c b

“Kur je me mu” mban titullin kënga më e re që e kanë lansuar Dren Abazi dhe Zig Zag Orchestra.