Thursday, 27 July 2017

Guardiola dhe Conte në garë!

Friday, 19 May 2017 13:12

a.espncdn.com


Siç raporton gazeta italiane 'Tuttosport' , gjigantët e Premierligës, Chelsea dhe Manchester City, janë në kërkim të sulmuesit të Swanseas, Fernando Llorente.

Llorente këtë edicion ka shënuar 14 gola në 27 paraqitje për Swansean. Ai dhe ylli tjetër i skuadrës, Gylfi Sigurdsson u dëshmuan si katalizator, pasi që me ndihmën e të dyve Swansea shmangu rënien në ligën e dytë.

 

Antonio Conte dhe Pep Guardiola thuhet se janë admirues të sulmuesit shtatlartë, trajnerë këta të cilët e shohin Llorenten si plan B për sulmin e tyre.