Saturday, 29 April 2017

Mesazhi emocionuese i Granit Xhakës për Kosovën

Friday, 17 February 2017 12:21

auto gr1487322064

Mesfushori shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka më një mesazh emocionuese ka uruar ditëlindjen e Kosovës.

 

Reprezentuesi shqiptar i Zvicrës përmes llogarisë së tij në Facebook, ka uruar nëntëvjetorin e shtetit tonë.

 

“Jam i lindur në Zvicër, jetoj në Londër, kurrë nuk do të harroj dhe me zemër do jem në vendlindjen e prindërve të mi.  Urime pavarësinë Kosova jon”, ka shkruar Xhaka.