CONTACT RADIO VALA RINORE

popup contact form joomla
Contact Radio
Tuesday, 06 December 2016
LISTEN LIVE ON: android 2017 Android arrow landing   iphone  iOS arrow landing 

forever young 2016 final

Kristen Stewart në klipin e Rolling Stones

Music News
on 05 December 2016
Kristen Stewart në klipin e Rolling Stones

Grupi legjendar, “The Rolling Stones”, e ka publikuar albumin e shumëpritur “Blue &...

  • image

Ish-sulmuesi i Barcelonës i ofrohet Chapecoenses

05 December 2016
Ish-sulmuesi i Barcelonës i ofrohet Chapecoenses

Skuadra braziliane, Chapecoense pritet të bëhet me një futbollist evropian.   Fjala është për sulmuesin islandez, Eidur Gudjonsen i cili iu ka vet ofruar klubit brazilian.   ...

Mourinho: Manchesteri po luan më mirë se vitet e kaluara

05 December 2016
Mourinho: Manchesteri po luan më mirë se vitet e kaluara

Menaxheri i Manchester United, Jose Mourinho mendon se klubi po bën shumë më mirë nën udhëheqjen e tij se sa kanë bërë në vitet e mëparshme.

Oklahoma fiton ndaj New Orleans, Westbrook i pa ndalshëm

05 December 2016
Oklahoma fiton ndaj New Orleans, Westbrook i pa ndalshëm

Është ai mbreti i vërtetë i koshit amerikan, Rusell Westbrook me numrin 0 në shpinë. Shtatlarti i Oklahomas fiton duelin me Anthony

Wenger 20 milionë për sulmuesin e Milanit

05 December 2016
Wenger 20 milionë për sulmuesin e Milanit

Arsenal mendon të bëjë një ofertë rreth 20 milionë për sulmuesin e Milanit, Carlos Bacca, raporton The Sun.

Android Market final

Jay Z festoi ditëlindjen, kështu e uroi P Diddy

Jay Z festoi ditëlindjen, kështu e uroi P Diddy

05 December 2016

' Reperi amerikan Jay Z, e ka festuar ditëlindjen e tij të 47-të të dielën.

Pas “BonBon” Era premton se do sjellë hite të tjera

Pas “BonBon” Era premton se do sjellë hite të tjera

05 December 2016

Ajo kishte premtuar se në tetor do të publikonte hitin e radhës, por nuk ndodhi...

TDavid dhe Victoria Beckham e shesin vilën në Los Angeles, sepse e konsiderojnë të vogël

TDavid dhe Victoria Beckham e shesin vilën në Los Angeles, sepse e konsiderojnë ...

05 December 2016

Edhe pse vila luksoze e familjes Beckham në Los Angeles ka dukje mahnitëse dhe pishinë,...

Elizabeth Hurley qesh me Hugh Grant

Elizabeth Hurley qesh me Hugh Grant

05 December 2016

Në episodin e parë të sezonit të tretë të “The Royals”, aktorja Elizabeth Hurley bëri...

Teuta Krasniqi në krahët e një mashkulli tjetër

Teuta Krasniqi në krahët e një mashkulli tjetër

05 December 2016

Ajo është aktore, madje ndër më të angazhuarat në projekte të ndryshme teatrale, televizive, etj.

Bleona e përkufizon se si duket burri ideal

Bleona e përkufizon se si duket burri ideal

05 December 2016

Bleona Qerreti i ka dhënë një përkufizim se si duket burri ideal sipas saj. Këngëtarja...

“The Voice” për herë të parë më dy femra në juri (Foto)

“The Voice” për herë të parë më dy femra...

20 September 2016

Këngëtaret e njohura Miley Cyrus dhe Alicia Keys janë përzgjedhur për të qenë pjesë e...

Rihanna e shfaq linjën e veshjeve në Paris

Rihanna e shfaq linjën e veshjeve në Paris

21 September 2016

Rihanna vjen me vijën e saj të veshjeve në bashkëpunim me markë sportive Puma.

Kim sërish i vjedhë vëmendjen burrit të saj Kanye West (Foto)

Kim sërish i vjedhë vëmendjen burrit të saj Kanye...

17 September 2016

Kanye West mbrëmë ka mbajtur koncert në Miami.

Justin Bieber: Autogramet dhe fotografitë me fansat më bëjnë të ndihem si një kafshë në kopsht zoologjik(Foto)

Justin Bieber: Autogramet dhe fotografitë me fansat më bëjnë...

16 September 2016

Justin Bieber është në këngëtarë shumë i famshëm nëpër krejt botën. Në çdo vend ku...

Jennifer Aniston i gëzohet ndarjes Brad Pitt dhe Angelina Jolie

Jennifer Aniston i gëzohet ndarjes Brad Pitt dhe Angelina...

21 September 2016

Para 11 vitesh Brad Pitt ka qenë i martuar me aktoren e njohur Jennifer Aniston.

George Clooney pikëllohet për Brad Pitt dhe Angelina Jolie

George Clooney pikëllohet për Brad Pitt dhe Angelina Jolie

21 September 2016

George Clooney është i pikëlluar nga ndarja e aktorit Brad Pitt dhe aktores Angelina Jolie.

Kristen Stewart në klipin e Rolling Stones

Kristen Stewart në klipin e Rolling Stones

05 December 2016

Grupi legjendar, “The Rolling Stones”, e ka publikuar albumin e shumëpritur “Blue & Lonesome” dhe...

‘Të ka lali shpirt’ zbret nga froni, kënga më e dëgjuar shqiptare është Bon Bon

‘Të ka lali shpirt’ zbret nga froni, kënga më...

05 December 2016

Që prej publikimit të saj në vitin 2013, “Të ka lali shpirt”, kënga e Silva...

Noizy publikon klipin e ri   (Video)

Noizy publikon klipin e ri (Video)

05 December 2016

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re që e ka realizuar me videoklip.

‘Nallane’ e Florit "kopjohet" nga TheWeeknd

‘Nallane’ e Florit kopjohet nga TheWeeknd

05 December 2016

Kënga ‘Nallane’e kantaurotit Flori Mumajesi është kompjuar nga artisti amerikan The Weekend.

Sia publikon “Angel By The Wings”

Sia publikon “Angel By The Wings”

03 December 2016

Këngëtarja australiane, Sia ka publikuar këngën e saj më të re “Angel By The Wings”.

Dua Lipa nominohet në “Brit Awards 2017” (Foto)

Dua Lipa nominohet në “Brit Awards 2017” (Foto)

03 December 2016

Dua Lipa është e nominuar në një prej eventeve më të rëndësishme të muzikës, “Brit...

radio products per web

WhatsApp bllokon shërbimin e saj për disa lloje të telefonave

WhatsApp bllokon shërbimin e saj për disa lloje të t...

05 December 2016

WhatsApp ka njoftuar një lajm të pakëndshëm për disa nga fansat e aplikacionit.

Ky është celulari më i mirë i vitit 2016

Ky është celulari më i mirë i vitit 2016

05 December 2016

Viti 2016 ishte një tjetër vit fenomenal për celularët e mençur, me iPhone 7 të Apple, Galaxy ...

Amazon i ka gati ndryshimet

Amazon i ka gati ndryshimet

03 December 2016

  Amazon duket se do të bëjë disa ndryshime radikale në uebsajtin e saj. Pas problemeve të sh...

Gmail lëshon risinë e radhës

Gmail lëshon risinë e radhës

03 December 2016

Google ka lëshuar përditësimin më të ri për aplikacionin Gmail në iOS. Aplikacioni vjen me një i...

Xhensila Myrtezaj

Xhensila  Myrtezaj

Xhensila është një këngëtare shumë e njohur. Është një nga këngëtaret me vokalin më të ëmbël që ka skena shqiptare. Për një kohë shumë të shkurtër ajo rrëmbeu zemrat e publikut me këngën dhe stilin magjepsës, duke mos përmendur edhe...